BLOGFoto-Röportaj kategorisinin ilk kitabı Erdal Yazıcı’nın siyah-beyaz fotoğraflarından oluşuyor.Son yolculuklarına tanık olduğum madencileri ve emeğini taşıyan “45017, 45001”ile diğer buharlı lokomotifler neredeler acaba? Ereğli Garı’nın bir köşesinde müzelik mi oldular, yoksa hurda demir yığınına mı dönüştüler?

 

İlk çocuk kitabımız, çok yakında, sizi elinizden tutup Afrodisyas’a götürecek.Bir sincap ve bir çocuk arkadaş olabilir mi? Peki arkadaş olup konuşabilir mi? Konuşarak, şakalaşarak bir antik kenti gezebilir mi?

Tarih öncesinden yakın çağlara uzanan miras: KariaTarih öncesinden yakın çağlara uzanan miras, Karia'yı size emanet ediyoruz; sevmeniz, korumanız ve keşfetmeniz dileğiyle..

Çok yakında tüm kitapevlerinde ve uranus.com.tr adresinde sizlerle buluşacak.Likya'da Bir Anıt: St. Nikolaos KilisesiMyra antik yerleşimi, Güneybatı Anadolu’da, Teke Yarımadası’nın güneyinde, Akdeniz kıyısında, Demre ilçesindedir. M.Ö. 5000-4000 yıllarında Myra’nın içinde olduğu ova Akdeniz kıyısında bir körfezdi. Uluburun ve Gelidonya batıkları kazı bulguları ve yeni veriler, Myra ve liman kenti Andriake’de Bronz Çağı’nda yerleşimin olabileceği düşüncesini güçlendirmiştir. Myra, M.Ö. 545 yılında Pers egemenliği altındadır; M.Ö. 5. yüzyılın ikinci yarısında ise Attika Delos Deniz Birliği’ne vergi ödemektedir. Klasik Dönem’de kent tarihi hakkında yeterli veri azdır.

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 9 (3 Sayfa)